West Ham United FC vs. Crystal Palace FC (06.11.2022)

06.11.2022 2022 1 : 1 1 : 2

20'' West Ham S. Benrahma Gól
41'' Crystal Palace W. Zaha Gól
46'' West Ham G. Scamacca Střídání 1
58'' West Ham Craig Dawson Žlutá karta
64'' West Ham T. Souček Střídání 2
64'' West Ham S. Benrahma Střídání 3
77'' Crystal Palace C. Doucouré Střídání 1
81'' West Ham Michail Antonio ui.Penalty cancelled
88'' Crystal Palace Jordan Ayew Žlutá karta
90'' + 3'' West Ham Lucas Paquetá Střídání 4
90'' + 4'' Crystal Palace M. Olise Gól

V nedělním utkání Premier League se střetly dva londýnské kluby, West Ham United FC a Crystal Palace FC. Diváci na stadionu i u televizních obrazovek byli svědky dramatického zápasu, který skončil nerozhodně 2:2.

West Ham United otevřel skóre v 20. minutě zápasu, když Said Benrahma proměnil šanci v první gól utkání. Domácí fanoušci začali slavit, ale radost jim dlouho nevydržela. Crystal Palace se nevzdal a těsně před koncem prvního poločasu, v 41. minutě, srovnal Wilfried Zaha.

Po přestávce nastoupili Hammers s novou energií, což potvrdila hned první minuta druhé půle, kdy manažer West Hamu provedl střídání a do hry poslal Gianlucu Scammaccu. V 58. minutě však byl domácí tým zasažen varováním, když Craig Dawson obdržel žlutou kartu.

Během druhé půle došlo na straně West Hamu k dalším střídáním, ve snaze osvěžit hru a získat výhodu. Ve 64. minutě se na hřiště postavil Tomáš Souček a stejně tak byl střídán Said Benrahma.

V 77. minutě reagoval na dění na hřišti také Crystal Palace střídáním Cheikhoua Doucourého. V poslední desetiminutovce se zdálo, že West Ham má šanci strhnout vedení na svou stranu, když Michail Antonio měl příležitost proměnit penaltu, avšak po kontroverzním rozhodnutí byla penalta zrušena.

Tension vzrostla ještě více, když v 88. minutě obdržel žlutou kartu Jordan Ayew z Crystal Palace. Drama vyvrcholilo v nastaveném čase, kdy Lucas Paquetá nastoupil jako čtvrté střídání pro West Ham v 90+3. minutě a diváci si mysleli, že výsledek již zůstane neměnný. Ovšem v 90+4. minutě vyrazil Michael Olise do akce a vstřelil rozhodující gól, kterým stanovil konečné skóre 2:2.

Zápas byl plný emocí a šancí na obou stranách, nakonec však oba týmy musely akceptovat jeden bod za remízu. Tento výsledek zachycuje souboj dvou vyrovnaných soupeřů, který ukázal nejen jejich silné stránky, ale i schopnost bojovat až do posledních sekund zápasu.

West Ham United FC

Obvyklými přezdívkami tohoto klubu jsou The Irons, The Hammers nebo The Academy of Football. Klubovými barvami je fialová a nebesky modrá. Hymnou je píseň s názvem „I’m Forever Blowing Bubbles“, a to od let 1920. Jejich domovem je od roku 2016 London Stadium s kapacitou rovných 60 000 míst. Této kapacity se zpravidla používá při sportovních utkáních, ale třeba pro pořádání koncertů může být kapacita mnohem vyšší. Dříve byl znám pod názvem Olympic Stadium.

Podrobný profil West Ham United FC

Crystal Palace FC

Jejich přezdívkou je The Eagles nebo The Glaziers. Klubovými barvami byly původně bordó a modrá, dres prošel mnoha obměnami a od roku 1973 se inspiroval v barvách slavného velkoklubu Barcelona tím, že přijal za své červené a modré vertikální pruhy. Domovským stadionem klubu je Selhust Park, který má kapacitu 26 125 míst.