UC Sampdoria vs. ACF Fiorentina (06.11.2022)

06.11.2022 2022 0 : 1 0 : 2

4'' Fiorentina G. Bonaventura Gól
25'' Sampdoria Mehdi Léris Žlutá karta
32'' Fiorentina Luka Jović ui.Penalty cancelled
37'' Sampdoria B. Amione Střídání 1
46'' Sampdoria D. Montevago Střídání 2
46'' Fiorentina L. Martínez Střídání 1
46'' Fiorentina L. Jović Střídání 2
58'' Fiorentina N. Milenković Gól
66'' Sampdoria Gonzalo Villar Střídání 3
66'' Sampdoria A. Ferrari Střídání 4
66'' Fiorentina A. Duncan Střídání 3
71'' Sampdoria T. Augello Střídání 5
83'' Fiorentina R. Mandragora Střídání 4
83'' Fiorentina C. Kouamé Střídání 5

Ve vzrušujícím utkání italské Serie A se střetla UC Sampdoria s ACF Fiorentina. Zápas, který se odehrál 6. listopadu 2022, byl plný napětí, ale nakonec se radoval tým z Florencie.

Už v 4. minutě zápasu se Fiorentina dostala do vedení, když Giacomo Bonaventura překonal brankáře a poslal svůj tým do vedení. Po inkasovaném gólu se Sampdoria pokusila zvrátit vývoj zápasu, ale ve 25. minutě dostal Mehdi Léris žlutou kartu, což naznačovalo rostoucí frustraci v týmu.

V 32. minutě měla Fiorentina šanci zvýšit své vedení, když nařízený pokutový kop kopl Luka Jović, ale penalty byla nakonec zrušena a skóre zůstalo nezměněno.

Sampdoria poté udělala několik strategických změn v sestavě, kdy v 37. minutě přišel na hřiště B. Amione a hned po poločase následoval D. Montevago. Fiorentina reagovala svými vlastními substitucemi, přičemž L. Martínez a opět Jović přišli na hřiště také v závěru první půle.

V 58. minutě pak Nikola Milenković upevnil vedení Fiorentiny dalším gólem, což Sampdorii postavilo do ještě větších problémů. Domácí tým v reakci na to provedl trojitou změnu ve 66. minutě, když na hřiště poslali Gonzala Villara, A. Ferrarira a později v 71. minutě T. Augella.

Fiorentina v závěru zápasu stabilizovala své řady, když v 83. minutě vystřídala Rolanda Mandragoru a Christiana Kouamého, aby udržela svůj náskok. Tyto substituce nakonec pomohly zabezpečit klidný konec utkání pro hostující tým.

Fiorentina si tak odnesla cenné tři body z venkovního hřiště, zatímco Sampdoria musela vyrovnat se zklamáním z domácí porážky. Góly Bonaventury a Milenkoviće byly pro tuto konfrontaci rozhodující a ukázaly důležitost pevné obrany a efektivity v zakončení.