Stade de Reims vs. FC Nantes (06.11.2022)

06.11.2022 2022 0 : 0 1 : 0

8'' Reims Jens Cajuste Žlutá karta
30'' Nantes Nicolas Pallois Žlutá karta
54'' Nantes Nicolas Pallois Žlutá karta
54'' Nantes Nicolas Pallois Červená karta
57'' Nantes Mostafa Mohamed Střídání 1
58'' Nantes Ludovic Blas Žlutá karta
63'' Reims J. Cajuste Střídání 1
72'' Reims A. Zeneli Střídání 2
72'' Nantes L. Blas Střídání 2
72'' Nantes F. Centonze Střídání 3
80'' Reims Mitchell Van Bergen Penalta potvrzena
82'' Reims F. Balogun Penalta
84'' Nantes Q. Merlin Střídání 4
84'' Nantes M. Sissoko Střídání 5
88'' Reims F. Balogun Střídání 3
88'' Reims K. Doumbia Střídání 4
90'' + 3'' Reims Noah Jean Holm Žlutá karta
90'' + 1'' Nantes Samuel Moutoussamy Žlutá karta

V nedělním zápase Ligue 1 se Stade de Reims utkalo s FC Nantes, přičemž domácí tým dokázal zvítězit ve vysoce napjatém duelu. Hráči Reims prokázali svou pevnou vůli a schopnost využít herní situace ve svůj prospěch.

Už v 8. minutě zápasu Jens Cajuste z Reims dostal žlutou kartu, což naznačilo, že zápas bude náročný a plný emocí. Situace se ještě více vyostřila pro hráče Nantes, když Nicolas Pallois obdržel ve 30. minutě žlutou kartu a posléze v 54. minutě další, což vedlo k jeho vyloučení z hry.

I přes snahu Nantes o návrat do hry a provedení několika střídání, včetně příchodu Mostafy Mohameda, Ludovica Blase a Fabiena Centonze, se situace pro hostující tým nelepšila. Naopak, v 80. minutě byla potvrzena penalta pro Reims po faulu na Mitchella Van Bergena. Dvě minuty poté Folarin Balogun proměnil penaltu a dal tak Reims vedení.

Za stavu 1:0 pro domácí tým došlo ke střídání na obou stranách, s cílem posílit sestavy a strategie pro zbytek zápasu. Reims přivedl Kamaru Doumbiu a Noah Jeana Holma, zatímco Nantes reagovalo nasazením Quentina Merlina a Moussy Sissoka.

Konec zápasu byl stejně hektický jako jeho začátek, s žlutými kartami udělenými v nadstaveném čase pro Noaha Jean Holma z Reims a Samuela Moutoussamyho z Nantes.

Celkově byl zápas v rukou Reims, kteří dokázali využít svých šancí a ukázat silnou defenzivní práci, a to i přes neúplnou sestavu soupeře po vyloučení jednoho z jejich klíčových hráčů. Pro FC Nantes to byla hořká porážka, která odhalila potřebu zlepšení disciplíny a taktiky pro budoucí zápasy.