Southampton FC vs. Newcastle United FC (06.11.2022)

06.11.2022 2022 0 : 1 1 : 4

34'' Southampton Juan Larios Střídání 1
35'' Newcastle M. Almirón Gól
46'' Newcastle C. Wilson Střídání 1
58'' Newcastle C. Wood Gól
62'' Newcastle J. Willock Gól
64'' Southampton S. Armstrong Střídání 2
64'' Southampton T. Walcott Střídání 3
64'' Southampton C. Adams Střídání 4
64'' Newcastle J. Murphy Střídání 2
72'' Southampton A. Bella-Kotchap Střídání 5
73'' Newcastle J. Willock Střídání 3
75'' Southampton Roméo Lavia Žlutá karta
80'' Newcastle K. Trippier Střídání 4
81'' Newcastle M. Almirón Střídání 5
89'' Southampton R. Perraud Gól
90'' + 1'' Newcastle Bruno Guimarães Gól

Dne 6. listopadu 2022 došlo k zajímavému střetnutí anglické Premier League mezi Southampton FC a Newcastle United FC. Zápas se odehrál na stadionu Southamptonu, kde domácí tým čelil silnému soupeři z Newcastlu.

První poločas zápasu byl poměrně vyrovnaný, až do 35. minuty, kdy hráč Newcastle Miguel Almirón prolomil obranu domácího týmu a poslal svůj tým do vedení. Gól přišel těsně po první střídání Southamptonu, když Juan Larios opustil hřiště.

Hráči Newcastle vstoupili do druhého poločasu s cílem zvýšit svůj náskok, což se jim podařilo hned ve 58. minutě díky Chrisovi Woodovi. O čtyři minuty později si Joe Willock připsal další gól pro hosty, čímž prakticky rozhodl o osudu zápasu.

I přes sérii střídání, která Southampton provedl v 64. minutě, kdy Stuart Armstrong, Theo Walcott a Che Adams vstoupili do hry, nebyli schopni zvrátit nepříznivý vývoj. Další střídání v podobě A. Bella-Kotchapa v 72. minutě také nepřineslo změnu.

V 75. minutě byla udělena žlutá karta Roméo Lavii ze Southamptonu, což byl další úder pro domácí tým, který už ztrácel sílu. Newcastle provedl další střídání, aby upevnil svoje vedení, a to Kieranem Trippierem a odstavením Almiróna z hry po jeho předchozím skvělém výkonu.

Ačkoliv Southamptonu se podařilo snížit ztrátu díky pozdnímu gólu Romaina Perrauda v 89. minutě, naděje na obrat se rozplynula, když Bruno Guimarães z Newcastle pečetil konečné skóre gólem v nastaveném čase, čímž byl zápas rozhodnut.

Výsledkem byla přesvědčivá výhra Newcastlu, který ukázal svou sílu a efektivitu na hřišti soupeře. Southampton se musel smířit s porážkou, i přes snahu o comeback v závěrečných minutách zápasu.