Datum Sezóna Poločas Výsledek
06.11.2022 2022 0 : 0 2 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
53'' SC Freiburg Jeong Woo-Yeong Gól
62'' FC Koln S. Tigges Střídání 1
64'' SC Freiburg M. Gregoritsch Gól
72'' FC Koln O. Duda Střídání 2
72'' FC Koln F. Kainz Střídání 3
72'' FC Koln L. Maina Střídání 4
82'' SC Freiburg M. Gregoritsch Střídání 1
82'' SC Freiburg Jeong Woo-Yeong Střídání 2
90'' + 2'' FC Koln Kingsley Schindler Žlutá karta
90'' SC Freiburg R. Dōan Střídání 3
90'' + 1'' SC Freiburg M. Eggestein Střídání 4
90'' SC Freiburg V. Grifo Střídání 5
90'' FC Koln E. Martel Střídání 5

Ve vzrušující konfrontaci německé Bundesligy se SC Freiburg střetl na svém domácím stadionu s týmem FC Köln. Zápas se odehrál 6. listopadu 2022 a přinesl řadu zajímavých momentů, díky kterým si fanoušci jistě přišli na své.

SC Freiburg, který v poslední době prokazoval stabilní formu, otevřel skóre ve 53. minutě, kdy se prosadil Jeong Woo-Yeong. Jeho vydařený střelecký pokus utvrdil pozici Freiburgu jako silného soupeře v tomto utkání. FC Köln poté uskutečnil řadu změn v sestavě, když v 62. minutě poslal na hřiště S. Tiggesa a v 72. minutě přišly na řadu zbývající tři střídání najednou - O. Duda, F. Kainz a L. Maina nahradili své unavené spoluhráče.

I přes snahu FC Köln o vyrovnání však přišel další úder od SC Freiburgu. Ve 64. minutě se mezi střelce zapsal M. Gregoritsch, čímž zdvojnásobil vedení domácího týmu. Protiútoky Kolína byly od této chvíle méně nebezpečné a Freiburg si udržoval kontrolu nad hrou.

V závěrečné fázi zápasu došlo ke střídáním na obou stranách, kdy se SC Freiburg rozhodl odpočinout si své klíčové hráče směřující k závěrečnému hvizdu. V 82. minutě byl střídán M. Gregoritsch a Jeong Woo-Yeong, zatímco R. Dōan, M. Eggestein a V. Grifo vstoupili do hry v samotném závěru.

Napětí vzrostlo v nastaveném čase, kdy byl v 90+2. minutě udělen žlutý karton Kingsley Schindlerovi z FC Köln za nedovolený zákrok. Tato situace však neměla vliv na konečný výsledek a SC Freiburg si odnesl tři body za vítězství. FC Köln se musel spokojit s hořkostí porážky, i přes taktické změny v sestavě během druhého poločasu.

Tento zápas tak zdůraznil sílu SC Freiburgu v domácích zápasech a ukázal oblasti, na kterých musí FC Köln zapracovat, aby se vrátil na cestu k úspěchu v dalších kolech Bundesligy.