Lille OSC vs. Stade Rennais FC (06.11.2022)

06.11.2022 2022 1 : 0 1 : 1

16'' Lille José Fonte Gól
36'' Rennes Christopher Wooh Žlutá karta
44'' Lille André Gomes Střídání 1
54'' Lille Tiago Djaló Žlutá karta
57'' Lille Jonathan Bamba Žlutá karta
57'' Rennes Benjamin Bourigeaud Penalta potvrzena
58'' Rennes B. Bourigeaud Penalta
59'' Rennes F. Tait Střídání 1
74'' Lille Bafodé Diakité Žlutá karta
77'' Rennes A. Kalimuendo Střídání 2
84'' Lille J. Bamba Střídání 2
84'' Lille A. Gomes Střídání 3
89'' Rennes Birger Meling ui.Card upgrade
90'' + 3'' Lille Carlos Baleba Žlutá karta
90'' Rennes Birger Meling Červená karta

Ve vysoce napínavém zápase Ligue 1 dne 6. listopadu 2022 se střetly týmy Lille OSC a Stade Rennais FC. Utkání poskytlo divákům množství emocionálních momentů a nechyběly ani klíčové fotbalové události.

Domácí tým Lille se ujal vedení ve 16. minutě, kdy José Fonte vstřelil normální gól a radost z něj byla obrovská. První půle nabídla další vzrušení, když obránce Stade Rennais Christopher Wooh obdržel ve 36. minutě žlutou kartu za tvrdý faul. Těsně před koncem prvního poločasu musel Lille udělat změnu kvůli zranění, a tak v 44. minutě opustil hřiště André Gomes a na jeho místo přišel náhradník.

V druhém poločase se to na hřišti rozhořelo, Tiago Djaló z Lille dostal v 54. minutě žlutou kartu. Jen tři minuty nato, ve 57. minutě, byl udělen pokutový kop pro Rennes po potvrzeném faulu. Benjamin Bourigeaud se ujal odpovědnosti a proměnil pokutový kop, srovnávající stav na 1:1 ve 58. minutě. Rennes pak provedli strategickou změnu, F. Tait nahradil kolegu ve 59. minutě.

Jak se utkání blížilo ke svému závěru, Bafodé Diakité z Lille obdržel další žlutou kartu v 74. minutě za svůj zákrok. Rennes reagovali na situaci další změnou v 77. minutě, kdy A. Kalimuendo přišel na hřiště jako čerstvý hráč. Lille také prováděli změny, Jonathan Bamba a André Gomes byli vystřídáni v 84. minutě.

Dramatické okamžiky nastaly v samém závěru, Birger Meling z Rennes byl nejprve před dvěma minutami do konce upozorněn na upgrade své karty a nakonec ve třetí minutě nastaveného času obdržel přímou červenou kartu, což poslalo jeho tým do závěrečných momentů zápasu v deseti lidech. Carlos Baleba z Lille také obdržel žlutou kartu v těsném závěru, konkrétně ve třetí minutě nastaveného času.

Utkání tedy skončilo remízou, ale výsledek neodrážel neustálý boj a napětí, které obě strany prožívaly po celých 90 minut. Stade Rennais dokázal odolat tlaku i přes oslabení v závěru zápasu, kdežto Lille bude litovat promarněných šancí, které jim zabránily získat všechny tři body.