Juventus FC vs. Inter Milán (06.11.2022)

06.11.2022 2022 0 : 0 2 : 0

52'' Juventus A. Rabiot Gól
56'' Inter Hakan Çalhanoğlu Žlutá karta
66'' Juventus Danilo Gól zrušen
68'' Inter Milan Škriniar Žlutá karta
73'' Juventus A. Milik Střídání 1
74'' Inter H. Çalhanoğlu Střídání 1
74'' Inter F. Dimarco Střídání 2
77'' Juventus Danilo Žlutá karta
81'' Juventus F. Miretti Střídání 2
81'' Inter M. Škriniar Střídání 3
81'' Inter H. Mkhitaryan Střídání 4
81'' Inter D. Dumfries Střídání 5
84'' Juventus N. Fagioli Gól
90'' Juventus Wojciech Szczęsny Žlutá karta

V neděli 6. listopadu 2022 se na fotbalovém hřišti odehrál napínavý zápas mezi dvěma giganty italské Serie A, Juventus FC a Inter Milán. Zápas ovlivnily klíčové momenty, které nakonec stavěly hostující tým do role poraženého.

První gól utkání přišel v 52. minutě, kdy se prosadil hráč Juventusu A. Rabiot a poslal svůj tým do vedení. Tento momentálně jediný gól zápasu vyvolal naděje fanoušků Juventusu na zisk tří bodů.

Inter nezůstal dlouho pozadu ve snaze o vyrovnání, ale jejich úsilí bylo zasaženo sérií potíží. Hakan Çalhanoğlu byl jen čtyři minuty po gólu Juventusu potrestán žlutou kartou ve 56. minutě, což Interu nijak nepomohlo v jeho snaze o obrat ve skóre.

V 66. minutě pak Juventus téměř zdvojnásobil svůj náskok, když Danilo dostal míč do sítě. Tato radost však byla krátkodobá, protože Danilův gól byl anulován a Juventus tak musel dál uhájit své vedení o jediný gól.

Poté následovaly rychlé změny na obou stranách. Juventus poslal na hřiště A. Milika ve 73. minutě a Inter provedl dvojité střídání, kdy v 74. minutě přišli na hřiště H. Çalhanoğlu a F. Dimarco. Oba týmy se snažily o zvrat, přičemž Juventus chtěl své vedení upevnit a Inter pátral po cestě k remíze.

Danilo z Juventusu dostal ve 77. minutě žlutou kartu, což bylo další znamení stoupající tenze a bojovnosti na hřišti. Juventus provedl druhé střídání ve 81. minutě, kdy na hřiště vtrhl F. Miretti. V téže minutě udělal Inter další rozsáhlé změny ve svém kádru, nasazuje Škriniara, Mkhitaryana a Dumfriese.

Napětí zápasu panovalo až do samotného závěru, kdy v 84. minutě N. Fagioli z Juventusu zpečetil vítězství druhým gólem a Juventus se tak ujal dvoubrankového vedení. V posledních minutách zápasu se neobešlo bez dalších emočních chvil, brankář Juventusu Wojciech Szczęsny dostal ve 90. minutě žlutou kartu.

Zápas skončil vítězstvím Juventusu, který si připsal cenné body ve vzájemném souboji italských fotbalových velikánů. Inter Milán se musel smířit s porážkou, přestože bojoval až do samotného konce.

Juventus FC

Vůbec nejznámější přezdívkou tohoto nejúspěšnějšího italského velkoklubu je La vecchia Signora (Stará dáma), ale říká se jim také prostě zkráceně Juve. Jejich klubovými barvami jsou bílá a černá s čímž souvisí také další známá přezdívka bianconeri (bíločerní). Domovem jim je Juventus Stadium, který se aktuálně ze sponzorských důvodů nazývá Allianz Stadium. Jedná se o moderní stadion, který byl vybudován v roce 2011 a jeho kapacita je 41 507 míst. Do té doby hrál klub na bývalém stadionu Stadio delle Alpi.

Podrobný profil Juventus FC

Inter Milán

Italský název je FC Internazionale Milano a jejich přezdívkami jsou I Nerazzurri (černomodří), La Beneamata a Il Biscione. Klubové barvy tak jsou logicky černá a modrá. Jejich domovským stadionem je San Siro s kapacitou 80 018 míst. Jedná se tak o jeden z největších stadionů v Evropě a o největší stadion v Itálii. Klubovými rivaly jsou AC Milán, se kterým hraje Derby della Madonnina. Další rivalita je zde s Juventusem, s nímž hraje Derby d’Italia.