Stoke City FC vs. Burnley FC (30.12.2022)

30.12.2022 2022 0 : 0 0 : 1

29'' Burnley Josh Cullen Žlutá karta
33'' Burnley Ashley Barnes Žlutá karta
45'' + 1'' Stoke City Harry Clarke Žlutá karta
52'' Burnley D. Churlinov Střídání 1
52'' Burnley A. Barnes Střídání 2
61'' Burnley J. Cullen Gól
69'' Burnley B. Manuel Střídání 3
71'' Stoke City J. Brown Střídání 1
71'' Stoke City J. Tymon Střídání 2
72'' Stoke City W. Smallbone Střídání 3
74'' Burnley Ian Maatsen Žlutá karta
79'' Stoke City J. Thompson Střídání 4
84'' Burnley I. Maatsen Střídání 4
89'' Stoke City Lewis Baker Žlutá karta

V napínavém zápase mezi Stoke City FC a Burnley FC dne 30. prosince 2022 byly emoce na vrcholu. V průběhu utkání padly žluté karty jako podzimní listí, a to na obou stranách. Burnley, hostující tým, byl první, kdo se dostal do statistik, když ve 29. minutě Josh Cullen obdržel žlutou kartu za svůj zákrok. Tím vypukla série dalších událostí spojených s disciplinou, které zaplnily zápis o zápase.

Ashley Barnes z Burnley následoval brzy poté, když také přidal do sbírky žlutou kartu ve 33. minutě. První půle se uzavřela dalším varováním, tentokrát pro hráče domácího týmu, Stoke City, když Harry Clarke zaznamenal žlutou kartu v nadstaveném čase první poloviny hry.

Začátek druhého poločasu přinesl změny v sestavě pro Burnley, kde D. Churlinov a A. Barnes byli přivedeni na hřiště, aby osvěžili hru v 52. minutě. Tyto změny se nakonec ukázaly být rozhodující, jelikož v 61. minutě zazářil právě Josh Cullen, který, navzdory dřívější žluté kartě, otevřel skóre a dal Burnley vedení.

Během nastávajících minut se Stoke City snažil odpovědět na gól a provedl sérii střídání - J. Brown, J. Tymon a W. Smallbone se objevili na hřišti jako nová posila v 71. a 72. minutě. I přes tato úsilí o obrat v zápase Burnley udrželo svůj náskok.

Další žlutá karta byla udělena Ianu Maatsenovi z Burnley v 74. minutě, ale ani to nezastavilo jejich týmovou disciplínu a snahu o zachování vedení. Stoke City pokračoval v taktických změnách, přičemž J. Thompson přišel do hry jako čtvrté střídání ve 79. minutě.

Utkání se blížilo ke konci, ale kartové drama ještě nebylo u konce. Lewis Baker ze Stoke City viděl žlutou kartu v 89. minutě, což bylo poslední oficiální zaznamenané dění v tomto souboji. Burnley provedlo své čtvrté střídání s I. Maatsenem v 84. minutě, což bylo jejich poslední slovo v tomto zápase.

Nakonec, i přes vysoký počet karet a vzrušující momenty, skončil zápas úspěchem pro Burnley FC díky jedinému gólu od Joshe Cullena, jenž se dokázal prosadit mezi pevnou obrannou linií Stoke City.

Stoke City FC

Hlavní fotbalový klub z anglického města Stoke-on-Trent z hrabství Staffordshire existuje už od roku 1863. To jej řadí mezi ty úplně nejstarší stále aktivní fotbalové mužstva na světě. Své domácí utkání hraje na stadionu Britannia Stadium, který se ze sponzorských důvodů nyní jmenuje bet365 Stadium. Zde si týmové výkony může užít více než 30 tisíc fanoušků.

Podrobný profil Stoke City FC

Burnley FC

Jejich přezdívkou je The Clarets. Zajímavostí je, že tento klub má jednu z největších fanouškovských základen v Anglii v přepočtu na celkovou populaci místa, odkud pochází. Tím je stejnojmenné město Burnley v hrabství Lancashire. Dobře si to uvědomíme z čísel, kdy průměrná návštěvnost na zápas je 20 000 lidí, a to ve městě, které má okolo 70 000 obyvatel. Za zmínku určitě stojí, že nejznámějším příznivcem klubu je princ Charles. Týmu fandil také někdejší libyjský diktátor Kaddáfí.