Olympique de Marseille vs. Toulouse FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 2 : 0 6 : 1

13'' Marseille V. Rongier Gól
41'' Marseille R. Nicolaisen Vlastní gól
51'' Marseille S. Kolašinac Gól
61'' Marseille D. Payet Gól
61'' Marseille S. Gigot Střídání 1
61'' Marseille S. Kolašinac Střídání 2
62'' Toulouse T. Dallinga Střídání 1
62'' Toulouse B. Dejaegere Střídání 2
65'' Marseille Jonathan Clauss Žlutá karta
66'' Toulouse B. van den Boomen Penalta
73'' Toulouse Rafael Ratão Střídání 3
73'' Toulouse I. Sylla Střídání 4
77'' Marseille D. Payet Střídání 3
77'' Marseille V. Rongier Střídání 4
78'' Toulouse F. Chaïbi Střídání 5
79'' Toulouse Christian Mawissa Elebi Žlutá karta
80'' Marseille C. Ünder Penalta
81'' Toulouse Branco van den Boomen Žlutá karta
82'' Marseille Nuno Tavares Gól
86'' Marseille C. Ünder Střídání 5

V napínavém zápase mezi Olympique de Marseille a Toulouse FC, který se odehrál 29. prosince 2022, byli diváci svědky opravdového fotbalového dramatu plného gólů a zvratů. Marseille, hrající na domácím stadionu, ukázalo svou sílu a převahu nad soupeřem z Toulouse.

Marseille si vytvořilo úvodní náskok již ve 13. minutě, kdy Valentin Rongier překonává brankáře Toulouse a otvírá skóre utkání. Nešťastným okamžikem pro hosty přišel ve 41. minutě, kdy Rasmus Nicolaisen nechtěně směřuje míč do vlastní sítě, čímž posouvá Marseille do dvoubrankového vedení.

Druhou půli začali domácí hráči energicky a ve 51. minutě Sead Kolašinac zvyšuje náskok na 3:0. Marseille pokračuje v dominanci a v 61. minutě se na listinu střelců zapisuje také Dimitri Payet, zatímco ve stejném čase dochází ke střídání - Samuel Gigot přichází na hřiště za Kolašinace.

Toulouse se pokusilo o obrat a v 62. minutě provedlo dvě střídání, přičemž na hřiště přišli Thijs Dallinga a Brecht Dejaegere. Nicméně Jonathan Clauss z Marseille si ve 65. minutě vysloužil žlutou kartu, což naznačovalo, že hosté mohou najít cestu k obratu. To však byla Branco van den Boomen, kdo v 66. minutě proměnil penaltu a snížil na 4:1.

Hostům daly naději další střídání ve 73. minutě, kdy do hry vstupují Rafael Ratão a Issiaga Sylla, ale jejich snažení bylo brzy zmařeno. V 77. minutě se střídající hráči Olympique přesouvají na trávník, tentokrát Payet a Rongier odcházejí a čerstvé nohy dostávají prostor.

V dramatičtější části zápasu, ve 80. minutě, Cengiz Ünder rozhoduje o proměněné penaltě a posouvá Marseille do komfortního vedení 5:1. Téměř bezprostředně po tomto gólu Nuno Tavares razantně zakončuje a skóruje pro Marseille, čímž pečetí osud Toulouse v zápase s konečným výsledkem 6:1.

Za zmínku stojí i disciplinární tresty, kdy Christian Mawissa Elebi z Toulouse získává žlutou kartu v 79. minutě a Branco van den Boomen v 81. minutě. Na závěr zápasu dochází ještě k jednomu střídání na straně Marseille, kdy Ünder opouští hřiště v 86. minutě.

Úspěšný zápas Olympique de Marseille tedy končí rozdílem pěti branek a nechává fanoušky a diváky v údivu nad skvělými výkony domácího týmu.