Leeds United FC vs. Manchester City FC (28.12.2022)

28.12.2022 2022 0 : 1 1 : 3

45'' + 1'' Manchester City Rodri Gól
51'' Manchester City E. Haaland Gól
62'' Manchester City Rico Lewis Žlutá karta
64'' Manchester City E. Haaland Gól
65'' Leeds R. Kristensen Střídání 1
65'' Leeds A. Forshaw Střídání 2
68'' Manchester City R. Lewis Střídání 1
70'' Leeds Mateusz Klich Žlutá karta
71'' Leeds Wilfried Gnonto Žlutá karta
72'' Leeds Rodrigo Střídání 3
72'' Leeds L. Cooper Střídání 4
73'' Manchester City J. Grealish Střídání 2
73'' Leeds P. Struijk Gól
81'' Manchester City Rodri Žlutá karta
83'' Leeds B. Aaronson Střídání 5
85'' Leeds Sam Greenwood Žlutá karta
88'' Manchester City R. Mahrez Střídání 3
90'' + 2'' Manchester City Cole Palmer Žlutá karta

V napínavém utkání mezi Leeds United a Manchester City se na stadionu Leeds United odehrál fotbalový souboj plný emoce a energie. Manchester City potvrdil svou formu a kvalitu, zatímco Leeds United bojoval statečně, ale nakonec musel uznat převahu svého soupeře.

První gól zápasu padl těsně před koncem prvního poločasu, kdy Rodri v čase 45+1 minutě poslal Manchester City do vedení. To byl signál pro hostující tým, že se jim podařilo zlomit odpor domácích těsně před přestávkou.

Opravdový nápor Manchesteru City na branku Leedsu pokračoval i po změně stran, a to se projevilo brzy po poločasové pauze. V 51. minutě se Erling Haaland prosadil a zapsal se tak na listinu střelců, což navýšilo vedení hostů na dva góly. Leeds se snažil odpovědět, ale obrana Manchesteru City stála pevně.

V 62. minutě byl oceněn žlutou kartou Rico Lewis z Manchesteru City za faul, který otřásl rytmem hry. Tato událost nicméně nezastavila Haalanda v tom, aby v 64. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase, čímž zvýšil skóre na 3:0 pro Manchester City.

Leeds United reagoval okamžitými změnami, kdy v 65. minutě provedl dvě střídání, vyslal na hřiště R. Kristensena a A. Forshawa v naději, že obrátí průběh zápasu. Další žluté karty byly uděleny hráčům obou týmů, Mateuszi Klichovi a Wilfriedu Gnontovi z Leedsu v 70. a 71. minutě, což naznačovalo vzrůstající frustraci domácího týmu.

Navzdory náročnému stavu zápasu se v 73. minutě podařilo hráči Leeds United P. Struijkovi překonat obranu Manchesteru a vstřelit snižující gól. Tento moment sloužil jako povzbuzení pro domácí fanoušky a dal týmu naději.

Další střídání proběhla po obou stranách v naději osvěžit hru a dodat novou energii. Manchester si však udržel kontrolu a navzdory posledním pokusům Leedsu se utkání skončilo ve prospěch Manchester City. Žluté karty pro Rodriho a Colea Palmera v závěrečných minutách pouze potvrdily bojovnost zápasu, avšak výsledek už se neměnil. Zápas přinesl zaslouženou výhru pro Manchester City a ukázal jejich sílu v Premier League.