West Ham United FC vs. Brentford FC (30.12.2022)

30.12.2022 2022 0 : 2 0 : 2

18'' Brentford I. Toney Gól
43'' Brentford J. Dasilva Gól
49'' West Ham Jarrod Bowen ui.Penalty cancelled
58'' Brentford B. Mbeumo Střídání 1
59'' Brentford M. Jensen Střídání 2
64'' West Ham Emerson Střídání 1
67'' Brentford J. Dasilva Střídání 3
70'' West Ham Vladimír Coufal Žlutá karta
82'' West Ham Lucas Paquetá Střídání 2
90'' + 5'' Brentford I. Toney Střídání 4

V napínavém zápase na londýnském stadionu se Brentford FC postaral o překvapení, když si odnesl všechny tři body proti domácímu týmu West Ham United. Hráči Brentfordu ukázali svou účinnost v zakončení a dobrou obrannou hru, což jim zajistilo cenné vítězství.

Hned v 18. minutě první poločasu se prosadil útočník Brentfordu Ivan Toney, který otevřel skóre utkání. Jeho branka dodala hostujícímu týmu potřebné sebevědomí, a to se projevilo i v dalších minutách hry.

Krátce před koncem prvního poločasu, v 43. minutě, pak Josh Dasilva zdvojnásobil náskok Brentfordu, když přesnou střelou zpečetil skóre první půle na 2:0 pro hosty.

Po přestávce se West Ham pokusil o zvrat. Ve 49. minutě fanoušci 'Kladivářů' oslavovali penaltu, kterou si připravil Jarrod Bowen. Ovšem po protestech ze strany Brentfordu a následné video analýze byl tento pokutový kop zrušen, čímž se domácím hráčům komplikovala situace v jejich snažení o comeback.

Změny v sestavách přišly na obou stranách. Brentford vyměnil B. Mbeuma a M. Jensena v 58. a 59. minutě a později v 67. minutě i střelce druhé branky Dasilvu. West Ham reagoval střídáním Emersona ve 64. minutě a Lucas Paquetá vstoupil do hry v 82. minutě.

Napětí zápasu se odrazilo i na disciplině, kdy Vladimír Coufal z West Hamu obdržel ve 70. minutě žlutou kartu za nedovolený zákrok.

Ačkoliv se West Ham snažil až do konce, Brentford už svůj náskok nepustil. Dokonce i v nastaveném čase, v 90+5. minutě, si trenér Brentfordu dovolil luxus vystřídat vyčerpaného I. Toneyho. Závěrečný hvizd potvrdil výsledek 2:0 pro Brentford, který tak odjížděl s plným počtem bodů.

Celkově byl zápas svědkem silného výkonu hostujícího týmu, který svým důrazným přístupem a efektivitou v útoku zaslouženě slavil vítězství. Naopak West Ham bude muset tento zápas hodnotit jako promarněnou šanci a zamyslet se nad svými chybami v defenzívě i v ofenzívě.

West Ham United FC

Obvyklými přezdívkami tohoto klubu jsou The Irons, The Hammers nebo The Academy of Football. Klubovými barvami je fialová a nebesky modrá. Hymnou je píseň s názvem „I’m Forever Blowing Bubbles“, a to od let 1920. Jejich domovem je od roku 2016 London Stadium s kapacitou rovných 60 000 míst. Této kapacity se zpravidla používá při sportovních utkáních, ale třeba pro pořádání koncertů může být kapacita mnohem vyšší. Dříve byl znám pod názvem Olympic Stadium.

Podrobný profil West Ham United FC

Brentford FC

Brentford FC je jeden z mnoha londýnských fotbalových klubů, který hraje v nižších anglických soutěžích. Dokonce se objevili i v první lize, ale tam největšího úspěchu dosáhli v sezóně 1935/1936. Asi není žádným překvapením, že k jejich hlavním rivalům patří další londýnské týmy a tedy Fulham a Queens Park Rangers.