SC Braga vs. Benfica Lisabon (30.12.2022)

30.12.2022 2022 2 : 0 3 : 0

2'' SC Braga Abel Ruiz Gól
27'' Benfica Florentino Luís Žlutá karta
32'' SC Braga Ricardo Horta Gól
46'' Benfica Florentino Střídání 1
70'' SC Braga Ricardo Horta Gól
71'' Benfica João Mário Střídání 2
71'' Benfica A. Bah Střídání 3
75'' SC Braga Iuri Medeiros Střídání 1
75'' SC Braga S. Niakaté Střídání 2
78'' SC Braga André Horta Žlutá karta
82'' SC Braga Abel Ruiz Střídání 3
82'' SC Braga André Horta Střídání 4
85'' Benfica Rafa Silva Žlutá karta
87'' Benfica Nicolás Otamendi Žlutá karta
89'' Benfica Gonçalo Ramos Střídání 4
89'' Benfica E. Fernández Střídání 5
89'' SC Braga Ricardo Horta Střídání 5

Dne 30. prosince 2022 se na fotbalové scéně odehrál napínavý zápas, ve kterém SC Braga hostila tým Benfica Lisabon. Utkání bylo svědkem dominantního výkonu domácího týmu a nabídlo divákům okázalou podívanou plnou gólů, taktických změn a kartonek.

Začátek utkání patřil hráčům Bragy, když již ve 2. minutě se prosadil Abel Ruiz a poslal domácí do vedení. Tento brzký gól nastavil tón celého zápasu, kdy SC Braga ukázala odhodlání dominovat na hřišti.

Benfica odpověděla tvrdou hrou, což se projevilo v 27. minutě, kdy Florentino Luís obdržel žlutou kartu za tvrdý zákrok. Přestože se hostující tým pokusil o vyrovnání, v 32. minutě se znovu oslavovalo na straně Bragy. Ricardo Horta, střelec druhého gólu, ukázal svou střeleckou formu a zvýšil náskok domácích.

Ve druhé půli Benfica provedla taktickou změnu a v 46. minutě vystřídala Florentina. V 70. minutě pak Braga zasadila Benfice další úder, když opět skóroval Ricardo Horta, čímž si zajistil svůj osobní double a Braga výrazné vedení 3:0.

Reakce Benfiky přišla formou dalších střídání v 71. minutě, kdy se na hřiště dostali João Mário a A. Bah v naději otočit nepříznivý stav zápasu. Avšak ani tyto změny nezastavily početnou kartotéku, která poznamenala jejich hru. Rafa Silva v 85. minutě a Nicolás Otamendi v 87. minutě obdrželi žluté karty za své fauly.

V samotném závěru zápasu, v 89. minutě, Benfica využila možnosti pátého střídání, kdy na hřiště přišli Gonçalo Ramos a E. Fernández, ale již bylo pozdě na jakoukoliv změnu výsledku. I Braga využila své poslední střídání ve stejné minutě, kdy se ze hry odpojil dvojnásobný střelec Ricardo Horta.

Výsledek utkání tedy byl jasným odrazem předvedených výkonů, kde SC Braga ukázala sílu a taktickou vyspělost proti týmu Benfica Lisabon, což se odráželo na výsledkové tabuli i na charakteru hry během celých 90 minut.