SC Bastia vs. Valenciennes FC (30.12.2022)

30.12.2022 2022 0 : 0 1 : 0

41'' Bastia Abdoulaye Niakhate Ndiaye Žlutá karta
54'' Valenciennes Mohamed Kaba Žlutá karta
62'' Valenciennes M. Noubissi Střídání 1
62'' Valenciennes A. Boutoutaou Střídání 2
68'' Bastia B. Santelli Střídání 1
69'' Bastia K. Schur Střídání 2
78'' Bastia I. Dramé Gól
82'' Valenciennes I. Hamache Střídání 3
82'' Valenciennes M. Picouleau Střídání 4
83'' Bastia S. Salles-Lamonge Střídání 3
87'' Bastia T. Ducrocq Střídání 4
87'' Valenciennes A. Zinga Střídání 5
89'' Bastia Migouel Alfarela Žlutá karta
89'' Valenciennes Allan Linguet Žlutá karta

Ve vyrovnaném utkání mezi SC Bastia a Valenciennes FC se fanoušci dočkali vítězství domácího týmu, když jediný gól zápasu padl v 78. minutě. Scóroval I. Dramé, který svým přesným zakončením rozhodl o osudu utkání.

První polovina hry zůstala bez branek, přestože oba týmy měly několik šancí ke skórování. První vážnější incident přišel ve 41. minutě, kdy Abdoulaye Niakhate Ndiaye z Bastie obdržel žlutou kartu za neopatrný zákrok. Tento moment byl signálem pro zvýšení intenzity hry.

V druhém poločase Valenciennes provedli hned dvě střídání ve 62. minutě, kdy na hřiště poslali M. Noubissiho a A. Boutoutaoua, s cílem oživit svůj útok. I přesto se na hřišti začali více prosazovat domácí. Bastia odpověděla svými střídáními v 68. a 69. minutě, kdy do hry poslala B. Santelliho a K. Schura.

Klíčový okamžik přišel v 78. minutě, kdy se Ismaël Dramé dostal k míči a neomylně skóroval. Po gólu se zápas více otevřel, hráči Valenciennes se snažili najít cestu k vyrovnání a v 82. minutě opět využili možnost střídání, posílajíci do hry I. Hamache a M. Picouleaua. Ani tyto změny však nevedly k zásadnímu obratu v zápase.

Utkání vrcholilo dalšími taktickými střídáními obou týmů a také napětím, které vygradovalo v 89. minutě, kdy byly rozdány žluté karty Migouelu Alfarelovi z Bastie a Allanu Linguetovi z Valenciennes. Nakonec SC Bastia udržela těsný náskok a získala cenné tři body.