Real Valladolid vs. Real Madrid (30.12.2022)

30.12.2022 2022 0 : 0 0 : 2

55'' Valladolid Iván Sánchez Střídání 1
59'' Valladolid Escudero Střídání 2
59'' Real Madrid Dani Carvajal Střídání 1
60'' Valladolid Roque Mesa Střídání 3
60'' Real Madrid Marco Asensio Střídání 2
69'' Real Madrid Dani Ceballos Střídání 3
80'' Real Madrid Antonio Rüdiger Penalta potvrzena
81'' Valladolid Javi Sánchez Žlutá karta
82'' Valladolid Joaquín Fernández Žlutá karta
82'' Valladolid Sergio León Červená karta
83'' Real Madrid K. Benzema Penalta
84'' Valladolid Óscar Plano Střídání 4
84'' Valladolid Monchu Střídání 5
87'' Real Madrid F. Valverde Střídání 4
88'' Real Madrid Vinícius Júnior Střídání 5
89'' Real Madrid K. Benzema Gól

V napínavém zápase plném změn, událostí a vyloučení se Real Madrid postaral o obrat proti Real Valladolid na jejich domácím hřišti. Zápas, který se odehrál dne 30. prosince 2022, přinesl fanouškům řadu emocí a taktických manévrů z obou stran.

Druhá půle byla pro oba týmy doba velkých změn. Iván Sánchez byl prvním hráčem, který opustil hřiště při první střídání Valladolidu v 55. minutě, což naznačilo snahu o změnu dynamiky hry. Krátce poté následovaly další střídaní na obou stranách. Escudero a Roque Mesa přišli posílit Valladolid, zatímco Real Madrid reagoval vstupy Carvajala a Asensia.

Ve 69. minutě poslal trenér Realu Madrid na hřiště Daniho Ceballose, což bylo jeho třetí a poslední regulérní střídání. Přelomový moment nastal v 80. minutě, kdy byla po tvrdém zákroku uznána penalta ve prospěch Realu Madrid. Následovala série kartových rozhodnutí, přičemž Javi Sánchez a Joaquín Fernández byli oba potrestání žlutými kartami, zatímco Sergio León musel hřiště opustit s červenou kartou, čímž zanechal Valladolid v oslabení.

Karim Benzema, klíčový útočník Realu Madrid, se postavil k penaltě v 83. minutě a suverénně ji proměnil, čímž odstartoval radost svého týmu. Na konci zápasu přišly ještě dvě střídání na obou stranách, kde Valladolid využil nové pravidlo o pěti možných střídáních.

Zápas nakonec pečetil Benzema svým druhým gólem v 89. minutě, když dokázal zužitkovat šanci a zapečetit výsledek na konečných 2:0 pro Real Madrid. Touto výhrou si Real Madrid upevnil pozici v tabulce, zatímco Real Valladolid musel čelit otázkám o své obranné strategii a disciplíně na hřišti.