Celta de Vigo vs. Sevilla FC (30.12.2022)

30.12.2022 2022 1 : 0 1 : 1

9'' Sevilla José Ángel Carmona Žlutá karta
15'' Celta Vigo Fran Beltrán Žlutá karta
30'' Sevilla Joan Jordán Žlutá karta
33'' Celta Vigo Gabri Veiga Gól
46'' Sevilla Y. En-Nesyri Střídání 1
54'' Sevilla Kike Salas Gól
65'' Celta Vigo J. Strand Larsen Střídání 1
65'' Celta Vigo F. Cervi Střídání 2
67'' Sevilla Rafa Mir Střídání 2
72'' Celta Vigo Gabri Veiga Střídání 3
79'' Celta Vigo Hugo Mallo Žlutá karta
84'' Celta Vigo Óscar Mingueza Střídání 4
84'' Celta Vigo Hugo Mallo Střídání 5
86'' Sevilla José Ángel Carmona Červená karta
86'' Sevilla José Ángel Carmona Žlutá karta
89'' Sevilla Erik Lamela Žlutá karta
90'' Sevilla Óliver Torres Střídání 3

V duchu napínavé konfrontace se nesl zápas mezi Celta de Vigo a Sevilla FC, který se odehrál 30. prosince 2022. Zatímco hostující Sevilla se snažila ukončit rok silným výkonem, domácí Celta de Vigo chtěla potěšit domácí publikum poslední výhrou v roce.

Už v deváté minutě zápasu přišlo první varování od rozhodčího, když hráč Sevilly José Ángel Carmona obdržel žlutou kartu. Fran Beltrán z Celti následoval jeho příkladu šesti minutami později, čímž nastavil tón pro bojovné utkání.

První poločas byl vyrovnaný až do jeho závěru, kdy ve 33. minutě Gabri Veiga dokázal rozvlnit síť a posunul Celtu do vedení. Jeho gól vyvolal bouřlivé reakce na stadionu a zdálo se, že Celta míří k vítěznému konci roku.

Sevilla však nebyla ochotná jen tak se vzdát. Nástup do druhé půle signalizoval změnu, když trenér Sevilly poslal na hřiště Youssefa En-Nesyriho. Tento tah přinesl ovoce v 54. minutě, kdy Kike Salas srovnal na 1:1.

Celta odpověděla sérií střídání; J. Strand Larsen a F. Cervi přišli na hřiště v 65. minutě, zatímco Gabri Veiga si svůj odchod odnesl v 72. minutě. Celta pokračovala ve změnách s Óscarem Minguezou a Hugo Mallem, který krátce po svém vstupu obdržel žlutou kartu.

Drama narostlo v 86. minutě, kdy José Ángel Carmona získal druhou žlutou kartu v utkání a tak automaticky i červenou, čímž musel předčasně opustit hřiště. To však nebyl jediný incident pro Sevillu; Erik Lamela viděl žlutou kartu v 89. minutě a Óliver Torres byl posledním hráčem, který vstoupil do hry na straně Sevilly.

Přestože oba týmy vykázaly momenty brilance, žádný z nich už nedokázal zasadit rozhodující úder. Zápas skončil nerozhodně 1:1, a oba týmy si tak odnesly po bodě na konci roku. Zatímco Celta mohla litovat promarněné příležitosti doma, Sevilla s deseti hráči odolala a udržela cenný bod na nepříjemném hřišti soupeře.