Cádiz CF vs. UD Almería (30.12.2022)

30.12.2022 2022 0 : 1 1 : 1

24'' Cadiz Fali Žlutá karta
24'' Cadiz Brian Ocampo Gól zrušen
40'' Almeria Melero Gól
56'' Cadiz Álvaro Negredo Střídání 1
56'' Cadiz T. Bongonda Střídání 2
66'' Cadiz Fali Střídání 3
68'' Almeria L. Ramazani Střídání 1
69'' Cadiz Rubén Alcaraz Střídání 4
69'' Cadiz B. Ocampo Střídání 5
76'' Almeria Melero Střídání 2
76'' Almeria L. Robertone Střídání 3
81'' Cadiz José Mari Žlutá karta
83'' Cadiz Lucas Pérez Gól
89'' Almeria E. Touré Střídání 4
89'' Almeria Léo Baptistão Střídání 5

Dne 30. prosince 2022 se na fotbalovém stadionu Cádiz CF odehrál dramatický zápas proti hostujícímu týmu UD Almería. Diváci byli svědky zaživa boje plného obratů a vzrušení, který skončil nerozhodným výsledkem.

Zápas otevřel ve 24. minutě hráč Cádizu Fali, který byl potrestán žlutou kartou, což naznačovalo tvrdý styl hry, které se diváci dočkali. Ve stejné minutě měl tým Cádizu důvod k oslavě, když Brian Ocampo poslal míč do sítě, ale radost netrvala dlouho. Gól byl zrušen a fanoušci Cádizu tak museli své oslavy okamžitě přerušit.

První a jediný regulérní gól v prvním poločase padl v 40. minutě, kdy hráč Almeríe Melero překonal obranu soupeře a posunul svůj tým do vedení. Fanoušci Almeríe jásali, zatímco domácí tým se snažil o vyrovnání.

V druhém poločase trenér Cádizu reagoval na nepříznivý stav a v 56. minutě provedl dvě střídání, když na hřiště poslal Álvara Negreda a T. Bongondu. Zároveň šanci dostal Fali v 66. minutě a později Rubén Alcaraz s B. Ocampo v 69. minutě, což naznačovalo snahu o zvrácení vývoje zápasu.

Hostující Almería nelenila a také přivedla na hřiště čerstvé síly, když v 68. minutě vstoupil do hry L. Ramazani a v 76. minutě byli střídáni Melero a L. Robertone. Tyto změny přinesly nový vítr do plachet Almeríe.

Dramatický moment přišel v 81. minutě, kdy José Mari z Cádizu obdržel žlutou kartu, což ještě více zintenzívnilo napětí na hřišti. Ale opravdový obrat přišel v 83. minutě, kdy Lucas Pérez úspěšně skóroval a srovnal skóre na 1-1.

V posledních minutách zápasu Almería reagovala dalšími dvěma střídáními, kdy E. Touré a Léo Baptistão nahradili své unavené spoluhráče v 89. minutě, ale skóre se již nezměnilo.

V dramatickém klání tak nakonec oba týmy získaly po jednom bodu za remízu. Zápas byl bohatý na emoce, taktické manévry a ukázal, že ani jeden z týmů není ochoten se lehce vzdát.