AS Saint-Étienne vs. SM Caen (30.12.2022)

30.12.2022 2022 0 : 1 1 : 1

15'' Saint Etienne Abdoulaye Bakayoko Žlutá karta
16'' Saint Etienne A. Briançon Střídání 1
17'' Caen Alexandre Mendy Penalta
39'' Saint Etienne Mickael Nade Žlutá karta
43'' Caen Godson Kyeremeh Žlutá karta
45'' + 1'' Caen Ali Abdi Žlutá karta
45'' + 1'' Caen Alexandre Mendy Žlutá karta
60'' Saint Etienne A. Bakayoko Střídání 2
60'' Caen Alexandre Mendy Střídání 1
71'' Saint Etienne M. Cafaro Střídání 3
71'' Caen G. Kyeremeh Střídání 2
72'' Saint Etienne D. Chambost Střídání 4
73'' Saint Etienne Gaëtan Charbonnier Žlutá karta
79'' Saint Etienne Benjamin Bouchouari Žlutá karta
83'' Caen H. Vandermersch Střídání 3
83'' Caen Q. Daubin Střídání 4
90'' + 1'' Saint Etienne G. Charbonnier Gól

V napínavém fotbalovém střetnutí mezi AS Saint-Étienne a SM Caen dne 30. prosince 2022 se domácí tým AS Saint-Étienne radoval z vítězství. Zápas byl plný dramatických momentů, karetních trestů a rozhodujícího gólu v nastaveném čase.

Už v 15. minutě zápasu byl Abdoulaye Bakayoko z týmu Saint-Étienne napomínán žlutou kartou za nedovolený zákrok. Následovaly okamžité taktické změny a v 16. minutě došlo k první střídání na straně Saint-Étienne, když A. Briançon přišel na hřiště. Tlak na hráče Caenu se stupňoval a v 17. minutě dokázal Alexandre Mendy využít penaltu a posunul tak svůj tým do vedení.

Saint-Étienne se potýkal s disciplinárními problémy a v 39. minutě obdržel další žlutou kartu Mickael Nade. Před poločasovou přestávkou také hráči Caenu začali sbírat žluté karty, konkrétně Godson Kyeremeh a Ali Abdi, zatímco Alexandre Mendy si v nastaveném čase první poloviny hry odnesl jak gól, tak žlutou kartu.

Druhá polovina hry nabídla sérii střídání na obou stranách. V 60. minutě byl A. Bakayoko ze Saint-Étienne nahrazen a hned poté byl střídán i Alexandre Mendy z Caenu, který byl klíčovým hráčem první půle. Další střídání proběhla v 71. minutě, kde M. Cafaro přišel posílit Saint-Étienne a G. Kyeremeh opustil hřiště za Caen. Ve 72. minutě pak D. Chambost přinesl další čerstvé síly pro Saint-Étienne.

Série faulů a karet pokračovala, když Gaëtan Charbonnier ze Saint-Étienne dostal žlutou kartu ve 73. minutě a Benjamin Bouchouari následoval jeho příklad šest minut později. Caen provedl svá poslední dvě střídání v 83. minutě, kdy na hřiště přišli H. Vandermersch a Q. Daubin.

Dramatický okamžik přišel v nastaveném čase, kdy ve 91. minutě zaznamenal G. Charbonnier důležitý gól a zaručil tak vítězství pro AS Saint-Étienne. Tento pozdní gól rozjásal domácí fanoušky a završil obrat v zápase.

Saint-Étienne se tak mohl radovat z vybojovaných tří bodů při posledním odehraném zápase v roce 2022, zatímco pro Caen to bylo hořké zakončení roku plného výzev.