Datum Sezóna Poločas Výsledek
12.04.2023 2022 1 : 0 2 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
5'' Chelsea Wesley Fofana Žlutá karta
7'' Real Madrid Eduardo Camavinga Žlutá karta
21'' Real Madrid K. Benzema Gól
55'' Chelsea K. Koulibaly Střídání 1
59'' Chelsea Ben Chilwell Červená karta
65'' Chelsea R. Sterling Střídání 2
65'' Chelsea João Félix Střídání 3
71'' Real Madrid E. Camavinga Střídání 1
71'' Real Madrid Rodrygo Střídání 2
74'' Real Madrid Marco Asensio Gól
75'' Chelsea N. Kanté Střídání 4
76'' Chelsea Thiago Silva Střídání 5
81'' Real Madrid L. Modrić Střídání 3
83'' Real Madrid Éder Militão Žlutá karta
84'' Real Madrid T. Kroos Střídání 4
87'' Real Madrid Daniel Carvajal Žlutá karta
87'' Chelsea Mateo Kovačić Žlutá karta

Real Madrid si na Santiago Bernabéu poradil s Chelsea a vytvořil si tak velmi slušnou pozici ve čtvrtfinále Ligy mistrů, které se rozhodne příští úterý na Stamford Bridge. Madridští si do druhého zápasu nesou dvougólový náskok díky přesným trefám Karima Benzemy a Marca Asensia.

První poločas zapasu měl rychlé tempo od samého začátku a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Už po dvou minutách Chelsea vyrazila do rychlého protiútoku, ale pokus João Félixe madridský brankář Thibaut Courtois zneškodnil. Za deset minut se Karim Benzema v pokutovém území prosadil proti obránci Thiagu Silvovi, ale jeho pokus levačkou skončil v rukavicích Kepy. Vedení v zápase se Real Madrid ujal ve 22. minutě. Dani Carvajal poslal míč za hostující obranu, kde se do situace zapojil i Vinícius Júnior, ale Kepa dobře zasáhl. Ovšem Karim Benzema dokázal dobře zareagovat a otevřel skóre na 1:0.

Šance Chelsea na obrat se poměrně výrazně snížila v 59. minutě Ben Chilwell totiž těsně před šestnáctkou fauloval unikajícího Rodryga a za svůj zákrok dostal rovnou červenou kartu. Přesilovku využil v 74. minutě Marco Asensio, kterému asi tři minuty po jeho příchodu na hřiště, přesně nahrál Vinícius a utkání tím bylo prakticky rozhodnuto.

Real Madrid

Tento klub asi není potřeba dlouho představovat, protože patří k jedněm z nejúspěšnějších klubů nejen ve španělské lize, ale také na světě. Jeho nejznámější přezdívkou je bezpochyby Los Blancos neboli v češtině dobře známý bílý balet. Doma tedy Real nastupuje v bílých dresech. Hraje své zápasy na Estadio Santiago Bernabéu, který má kapacitu 81 044 míst. Stadion prošel několika renovacemi a rozšířeními kapacity.

Podrobný profil Real Madrid

Chelsea FC

Jeden z aktuálně nejznámějších fotbalových klubů na světě. Je to také klub, který se těší nejširší podpoře celosvětově a mají šestou nejvyšší průměrnou návštěvnost. Jsou přezdíváni jako The Blues nebo The Pensioners. Klubovou barvou je modrá. Klub je z Londýna z jihozápadní čtvrti Fulham. Doma jsou na stadionu Stamford Bridge a jeho kapacita je 41 631 míst.